The Dandy Warhols / USA

The Dandy Warhols / USA Folder

(Wednesday) February 22, 2017 - 20:00

Lucerna Music Bar - Vodičkova 36 (Map)

164 people attended

Report event

DESCRIPTION

The Dandy Warhols / USA
22.2.2017 - Lucerna Music Bar
Vstupenky od 7.10. za 400,- Kč + poplatky na webu www.musicbar.cz, www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal, na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den prodeji za 500,- Kč.
-------------------------------------------------------------------
22.února 2017 se po dvou letech do Lucerna Music Baru vrátí americká kapela The Dandy Warhols pocházející z Portlandu ve státě Oregon. The Dandy Warhols jsou Taylor-Taylor (zpěv, kytara), Zia McCabe (klávesy), Peter Holmstrom (kytara) a Brent DeBoer (bicí). Objeli svět, vydali pár velkých hitů a letos vydali svoji další desku s názvem Distortland, se kterou přijedou i do Prahy.

Tři dny poté, co The Dandy Warhols dokončili nahrávání svého devátého alba Distortland, tíha 7000 kg dešťové vody, která napršela na střechu jejich studia, ji probořila a do studia netekly stovky litrů vody a střešního materiálu. Naštěstí pro kapelu v poměrně vhodný okamžik, pár dní před tím, než studio zamkli a odjeli na turné. Podařilo se jim zachránit, co se dalo.

Distortland je svým způsobem album o chybějícím štěstí a o měnícím se Portlandu, jehož obraz nabývá rozpitých kontur.

Všiml jsem si, že v písničkách je spousta zkreslení, a to i na nečekaných místech, říká Taylor-Taylor. Zkreslení bicích, kláves, vokálů, nejen kytar. Dokonce i v akustických pasážích. A Portland je takový Distortland – území zkreslení.”

Naše hudba je organizovaný chaos,” říká Taylor-Taylor. Vskutku – Dandy's vždycky kouzelně míchali čisté s nezvyklým, rytmické s nepředvídatelným a štěrk s leskem. Od svého vzniku v roce 1994 projížděli elegantně všemi hudebními klimaty, bez autocenzury a filtrů.

Když jsme začínali, všichni nám tvrdili: 'nikdy se vám to nepovede,' 'jste příliš intelektuálští,' říká Taylor-Taylor. Ale Dandy's si mysleli svoje - povést nebyl nikdy náš cíl. Dělat muziku, která je inspirující, u které se dá rozjímat – to byl náš cíl. A tak je to pořád, I když se hroutí střechy a svět se mění k nepoznání. jo, asi nám nic nevadí. Možná je to tím, že jsme taková stará škola. A jsme něco jako jako gang.

Distortland je první album Dandy´s na labelu Dine Alone a jejich první LP od předešlého alba z roku 2012 This Machine.

Vstupenky na koncert, který se uskuteční 22.února pražském Lucerna Music Baru, jsou k zakoupení od 7.října za 400,- Kč + poplatky na webu www.musicbar.cz, www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal, na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den prodeji za 500,- Kč.

Více info:

www.thedandywarhols.com
www.facebook.com/thedandywarhols
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Tickets available on: https://goout.net/cs/listky/the-dandy-warhols/iir/

(Wednesday) February 22, 2017

The Dandy Warhols / USA

Lucerna Music Bar Vodičkova 36 Prague, Czech Republic

Suggestion of event:

VAyL \ Brenda-5 \ Pearly Secon...

VAyL \ Brenda-5 \ Pearly Seconds
Parlament Club

See all information

Suggestion of event:

Gotthard at Metalfest Open Air...

Gotthard at Metalfest Open Air (CZ)
Metalfest Open Air Plzeň - of...

See all information