ZRNÍ & Loten Namling /Tibet/ esko-tibetské turné 2016 / Brno

ZRNÍ & Loten Namling /Tibet/ esko-tibetské turné 2016 / Brno Folder

(Wednesday) December 07, 2016 - 20:00

Fléda Club - Štefánikova 24 (Map)

236 people attended

Report event

DESCRIPTION

ČESKO-TIBETSKÉ TURNÉ 2016

V rámci projektu HRAJEM TIBETSKY na rozvíjení
česko – tibetských vztahů

Kapela Zrní chystá sedm předvánočních koncertů , kterými završí svůj narozeninový rok. Vzácným hostem jejich tour s názvem Česko-tibetské turné 2016 bude přední tibetský hudebník Loten Namling.

PŘEDPRODEJ:
CAFÉ ELEVEN, Dominikánská 11 (otevřeno Po-So 8-22 hod, Ne 8-20)
INDIES, Poštovská 2
SMSTICKET.cz � www.smsticket.cz/vstupenky/7582-zrni-prvnich-15-let-turne?a_box=wzypwdjm
GOOUT.cz � goout.net/cs/listky/zrni/cjq/
_________
VSTUPNÉ:
V předprodeji 190 Kč + poplatky sítě / Na místě 240 Kč

Kapela Zrní slaví své první patnáctiny po celý rok a to dost netradičně. Před každým koncertem probíhá na náměstích busking, kterým vzdávají hold pouličním muzikantům, ze kterých i vzešli.

A protože je kapela Himalájským patronem školy v Malém Tibetu a opakovaně letos vyjádřila podporu Tibeťanům hudební účastí na protestech před čínskou ambasádou nebo při demonstraci při příjezdu čínského prezidenta do České republiky, stala se i první kapelou projektu Hrajem tibetsky.
„Zajímá nás téma Tibetu a obecně lidská práva,“ říká zpěvák kapely Honza Unger, „rádi využijeme popularity a vlivu, který máme, k tomu, abychom tomuhle krásnýmu projektu pomohli.“

Organizátory tohoto prvního systematického projektu HRAJEM TIBETSKY na posílení česko – tibetských vztahů jsou Brontosauři v Himálajích . Každý rok by rádi pozvali jednoho tibetského umělce, aby představil svou tvorbu na koncertech českých kapel, a tím se rozvíjelo vzájemné povědomí o životě Čechů a Tibeťanů.
První ročník startuje právě s kapelou Zrní, která tak své narozeniny završí Česko-tibetským turné 2016, kdy se k ní připojí tibetský hudebník Loten Namling.

ODKAZ NA PROJEKT: https://www.hithit.com/cs/project/2892/hrajem-tibetsky

Loten Namling je charizmatická a nepřehlédnutelná osobnost, zpěvák tradiční tibetské hudby, který jí kreativně přetváří do moderní podoby. Jeho Svatost, 14. dalajláma mu dal přezdívku „a singer with a voice“. Loten Namling žije ve Švýcarsku, které považuje za lepší základnu k upozornění tibetské otázky, než když žil v indickém exilu. Švýcarské veřejnosti se zapsal do povědomí, když se vydal pěšky z Bernu do Ženevy a za sebou táhl vlastnoručně vyrobenou rakev znázorňující umírající tibetskou kulturu. Tím inspiroval režiséra Dodo Hunzikera k natočení skvělého dokumentárního filmu Tibetský bojovník (Tibetan Warrior, 2015). V posledních letech proniká jeho hudba i do Tibetu a těší se tam velké popularitě. Tuto skutečnost považuje Loten za „největších zadostiučinění svého života“

https://en.wikipedia.org/wiki/Loten_Namling
https://www.youtube.com/watch?v=qEAyFbmqGZg
http://porok-karpo.com/
https://soundcloud.com/porok-karpo
https://youtu.be/X1Bhba19Yys
https://youtu.be/-UzSEXUQADI

Kapela Zrní se nechává inspirovat přírodou a jejími principy, krajinou, lidovou hudbou, a zároveň elektronickou dobou, je alternativní špičkou na české scéně. Vyprodává kluby a na festivalech hraje v hlavních časech, na hlavních pódiích. Kluci spolu hrají od roku 2001 ve stejném složení a letos slaví celý rok svoje první patnáctiny. Před každým koncertem v každém městě provozovali busking na náměstích a v této oslavě muzikantství a svobodného prostoru budou pokračovat až do konce roku.

FACEBOOK: www.facebook.com/kapelazrni
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/explore/tags/zrni/
YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/ZRNI00
SHOP: http://www.zrni.cz/obchod
TWITTER: https://twitter.com/zrni
WEB: www.zrni.cz

Tickets available on: https://goout.net/cs/koncerty/zrni-loten-namling/mugbb/#"T":"2016-12-07T20:00:00"

(Wednesday) December 07, 2016

ZRNÍ & Loten Namling /Tibet/ esko-tibetské turné 2016 / Brno

Fléda Club Štefánikova 24 Brno, Czech Republic

Suggestion of event:

The Band Perry - Havelock Coun...

The Band Perry - Havelock Country Jamboree
Havelock Country Jamboree

See all information