Babylon Kolaj Poster Atölyesi / Mehmet Gözetlik

Babylon Kolaj Poster Atölyesi / Mehmet Gözetlik Folder

(Monday) December 19, 2016 - 14:00

Babylon - Bomontiada. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Birahane Sokak No:1 Bomonti, Şişli (Map)

14 people attended

Report event

DESCRIPTION

Hiçbir albüm kapaksız, hiçbir turne afişsiz, hiçbir konser de postersiz düşünülemez. Müziği dinleyicisiyle buluşturan en önemli unsurlardan biri de görselidir. Babylon’un Kolaj Poster Atölyesi’nde katılımcılar müziğin görsel dünyası üzerinde çalışacak.

Yaratıcı kültür kampüsü bomontiada’nın 16 – 30 Aralık tarihleri arasında ev sahipliği yaptığı Panayır’da Babylon’un Kolaj Poster Atölyesi gerçekleşecek. Mehmet Gözetlik’in yöneteceği atölyede katılımcılar Babylon Dergi’nin geçmiş sayıları, renkli kalemler, bantlar, işaretleme sticker’ları, yuvarlak ve harflerden oluşan sticker’lar ile kolaj Babylon posteri tasarlayacak.

Katılımın 15 kişi ile sınırlandırıldığı atölyeye rezervasyonunuzu http://bomontiada.com/panayir adresinden yapabilirsiniz.

Üretim kültürü ve semtin mirasını Avlu'ya taşıyacak Panayır: Kış, 16 - 30 Aralık tarihleri arasında, 'Kış' konsepti ile bomontiada'da. İki hafta boyunca tüm gün sürecek PANAYIR'da, yetişkinlere ve çocuklara yönelik workshoplar, konserler, konuşmalar, pop-up müzik etkinliklerinin yanı sıra katkıda bulunanlar arasında bomontiada sakinleri de var. Babylon da bu etkinlik kapsamında kolaj poster atölyesi düzenliyor.

Tüm programı görmek için: www.facebook.com/events/1831056460474380/

Mehmet Gözetlik

Multidisipliner bir tasarımcı ve Antrepo’nun kurucusu olan Mehmet Gözetlik, aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tasarım girişimciliği dersleri veriyor. Projeleriyle, birçok yayın, sergi ve galerilere katılan, bazıları müzelerin kalıcı koleksiyonlarına dahil edilen Gözetlik’in çalışmaları, Zaha Hadid, Ross Lovegrove, Marc Newson, Norman Foster, Philippe Starck gibi tasarımcıların projeleriyle birlikte Pekin Uluslararası Tasarım Trienniali’nde sergilendi. Tasarladığı fontlar tüm dünyadan yüzbinlerce kişi tarafından indirildi ve Dreamworks, TBWA, Vogue, Yahoo, American Airlines, ESPN gibi birçok uluslararası şirket tarafından lisanslandı. Pop-art posterleri neredeyse tüm dünyada büyük ilgi gördü ve 52 ülkedeki koleksiyonerler tarafından satın alındı. Tasarladığı ürünler, Amazon başta olmak üzere tüm dünyada satılıyor.

(Monday) December 19, 2016

Babylon Kolaj Poster Atölyesi / Mehmet Gözetlik

Babylon Bomontiada. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Birahane Sokak No:1 Bomonti, Şişli Istanbul, Turkey

Suggestion of event:

SambaRj - Grupo Firmamento + c...

SambaRj - Grupo Firmamento + convidados - 29/10 Estação Zero
Estação Zero

See all information