Cooltourní výprodej atníku

Cooltourní výprodej atníku Folder

(Saturday) February 11, 2017 - 10:00

Cooltour Ostrava - Černá louka 3188 (Map)

45 people attended

Report event

DESCRIPTION

Oblečení, které vám zevšednělo, může být pro jiné chybějícím kusem garderóby. Ať už jste módní blogerky (blogeři), sekáčoví nadšenci či jenom sekáči, jste vítání!

---FOR ENGLISH SCROLL DOWN---

Tentokrát bude Výprodej jiný – větší – bohatší! Konat se bude druhou únorovou sobotu, tj. 11. 02. 2017 s otevírací dobou od 10:00 do 14:00 v PROSTORÁCH NOVÉ SCÉNY KC COOLTOUR! Kavárnu, kde doposud Výprodej vždy probíhal, přizpůsobíme celodennímu rodinnému programu spojenému s touto akcí.

Věříme, že se nám opět podaří společně navodit tu pohodovou a téměř rodinou atmosféru, na kterou se my v Cooltouru, a doufáme, že i Vy návštěvníci a prodejci na Výprodeji šatníku, vždy moc těšíme!

____________________

Prodejci a prodejkyně, kteří mají zájem o prodejní místo, nechť se hlásí DO PONDĚLÍ 16. 01. 2017 do 23:59 skrze přihlašovací formulář uvedený níže. Během následujících 3 dnů (do čtvrtku 19. 01. 2017) Vám možnost účasti potvrdíme a zašleme detailní instrukce k provedení platby a další bližší info. Počet prodejních míst je omezen.

Přihlašovací formulář:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdawQ8RMVRewBeSuLqQJr4bCQHsGV8NisJWACD75ObvQ__FWg/viewform?c=0&w=1

---ENGLISH---
Clothes that became commonplace for you can be a missing piece in someone’s wardrobe. Whether you are a fashion blogger, second hand enthusiast or just a knut, you are welcome!

This time the Sale would be different – bigger – richer! It will be held on the second Saturday of February, i.e. 11.2.2017 with opening hours between 10:00 and 14:00 at the NEW SCENE OF KC COOLTOUR! The café where the Sale has always been taking place up to now will be adjusted for the all-day family friendly programme linked with this event.

We hope that we will be able to again bring about the ease and nearly a domestic vibes together, to which we in Cooltour are always looking forward to and we hope that you, visitors and vendors at the Dresser sale are looking forward to it too!

Vendors who are interested in a spot, let us know before Monday 16.01.2017 23:59 through the register form attached below. We will confirm your chance to participate during the next three days (till Thursday 19.01.2017) and we will send you detailed instructions on how to pay and other further info. The number of vending spots is limited.

Form:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdawQ8RMVRewBeSuLqQJr4bCQHsGV8NisJWACD75ObvQ__FWg/viewform?c=0&w=1

(Saturday) February 11, 2017

Cooltourní výprodej atníku

Cooltour Ostrava Černá louka 3188 Ostrava, Czech Republic

Suggestion of event:

The Shadow Shows 2016 - Hall E...

The Shadow Shows 2016 - Hall Euronics
Sportovni hala Euronics

See all information

Suggestion of event:

ZRNÍ & Loten Namling /Tibet/ ...

ZRNÍ & Loten Namling /Tibet/ esko-tibetské turné 2016 / Olomouc
Jazz Tibet Club

See all information

Suggestion of event:

Kometenmelodien: Kelly Lee Owe...

Kometenmelodien: Kelly Lee Owens | HOPE
Kantine am Berghain

See all information