Lokalize: Büyük Ev Ablukada - Ay uram Aryo

Lokalize: Büyük Ev Ablukada - Ay uram Aryo Folder

(Saturday) March 11, 2017 - 19:00

Zorlu Performans Sanatları Merkezi - Zorlu Center, Beşiktaş (Map)

12 people attended

Report event

DESCRIPTION

Kurulduğu günden bu yana kendine özgü tarzı, müziği ve şarkı sözleriyle büyük ilgi görerek bir fenomene dönüşen Büyük Ev Ablukada, Lokalize serisi kapsamında #studio’da gerçekleşecek 11 Mart’taki konserinde Ay Şuram Ağrıyo diyerek akustik performans sergileyecek!

Tamamı takma isimler kullanan grup üyeleri, 2008'in başında Canavar Banavar (Bartu Küçükçağlayan) ve Afordisman Salihins (Cem Yılmazer) olarak yola çıktıktan sonra Bas Bariton, Gelicem Nerdesin, Bentek Sizhepiniz ve Galvaniz Gelbiraz'ı aralarına katarak Ay Şuram Ağrıyo adlı konser serisine başladı. Adını Turgut Uyar'ın bir şiirinin de adını oluşturan söz öbeğinden alan ve şarkı sözlerinde de ikinci yeni şiirinden alınan ilham sezilebilen grubun ilk zamanlarındaki konserlere yönetmen Berkun Oya, oyuncu Onur Ünsal ve bir diğer oyuncu Okan Yalabık gibi isimler de eşlik ediyordu. Çıplak Ayaklar Kumpanyası'nda düzenlenen akustik konserlerinin videoları, eğlenceli atmosferleri ve grubun Lilililerde ile Tayyar Ahmet'in Sonsuz Sayılı Günleri gibi şarkıların aralarına kattıkları doğaçlama sözlerin beğeni toplamasının ardından internetin bol paylaşılanları arasındaki yerini aldı. 22 Aralık 2012'de Dünya'nın sonunun geleceği söylentisinden hareketle 21 Aralık'ta düzenledikleri Full Faça - Dünya'nın son konseri , daha sonradan Olmadı Kaçarız adını koydukları kendi plak şirketlerinden çıkardıkları aynı adlı bir albüme dönüştü. Son olarak Fırtınayt adlı kendi deyimleriyle son şekilleri nden iki şarkı paylaştılar.

Eğlenceli tavırlarıyla, seyirciyle kurdukları güzel iletişimle ve çeşitli sürprizleriyle her zaman rengarenk canlı performanslara imza atan Büyük Ev Ablukada, Lokalize serisi kapsamında gerçekleşecek 11 Mart’taki Ay Şuram Ağrıyo konserinde akustik performans sergileyecek!

(Saturday) March 11, 2017

Lokalize: Büyük Ev Ablukada - Ay uram Aryo

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Zorlu Center, Beşiktaş Istanbul, Turkey