NURT legenda rocka zagra pyt Syn strachu" w Klasztorze!

NURT  legenda rocka zagra pyt Syn strachu  w Klasztorze! Folder

(Friday) February 10, 2017 - 20:00

Sala Gotycka w Starym Klasztorze - Purkyniego 1 (Map)

17 people attended

Report event

DESCRIPTION

Jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka, symbol polskiej awangardy zagra w Starym Klasztorze!
10 lutego w Sali Gotyckiej zespół NURT zagra w całości historyczną pierwszą płytę wydaną w 1973 r. znaną publiczności jako „Syn strachu”.
W drugiej cześci koncertu usłyszymy również premierowe utwory Nurtu, który przygotowuje się do wydania nowej płyty.
Dla fanów starego dobrego rocka ten koncert to pozycja obowiązkowa!

Zespół NURT powstał w 1971 we Wrocławiu z inicjatywy gitarzysty Aleksandra Mrożka, basisty Kazimierza Cwynara, perkusisty Ryszarda Sroki oraz byłego wokalisty grupy Romuald i Roman Romana Runowicza. Szerszej publiczności zaprezentował się w styczniu 1972 na Festiwalu Młodzieżowej Muzyki Współczesnej (wcześniejszy Ogólnopolski Festiwal Awangardy Beatowej) w Kaliszu gdzie zdobył równorzędną pierwszą nagrodę (wraz z zespołami Hall i Laboratorium), a Mrożek został uhonorowany za kompozycję Syn strachu Pucharem Miasta Kalisza. W lutym odbyła się radiowa sesja nagraniowa podczas której zarejestrowano utwory: Syn strachu , Piszę kredą na asfalcie , Kawał dobrej roboty oraz instrumentalny Impresja w E . Miesiąc później Nurt pojawił się na festiwalu Jazz nad Odrą , gdzie został wyróżniony. We wrześniu muzycy udali się na koncerty do NRD, a w październiku przy gościnnym udziale Tomasza Stańki przystąpili do nagrania materiału na pierwszy album. Płyta zatytułowana Nurt ukazała się w roku następnym.

Nurt ( Syn strachu)– debiutancki album wrocławskiego zespołu rockowego Nurt, nagrany w październiku 1972 roku a wydany w 1973 roku nakładem Polskich Nagrań (nr kat. XL/SXL 0944).
Album składa się z 9 utworów, w tym jednego instrumentalnego (Holograficzne widmo). Najdłuższy utwór, Syn strachu , trwa ponad 9 i pół minuty. Stylistycznie ten awangardowy album stanowi połączenie hard rocka spod znaku Jimiego Hendrixa czy grupy Mountain z rockiem psychodelicznym i jazz-rockiem, przywołującym skojarzenia z grupą Colosseum. Ważną rolę, obok tradycyjnego rockowego instrumentarium, spełnia sitar (A. Mrożek) Synowie nocy , flet prosty (W. Krakus) Parter na klaustrofobię i trąbka (T. Stańko) Syn strachu .

Jak dotąd ukazała się tylko jedna reedycja albumu na nośniku kompaktowym. Wznowienie ukazało się w 2003 roku nakładem wydawnictwa Yesterday. Wcześniej, w 1994 roku wytwórnia Digiton wydała płytę reklamowaną jako wierne wznowienie oryginału, zawierającą jednak nagrania radiowe, różniące się od wersji wydanych w 1973 roku. Na płycie znalazły się ponadto 4 nagrania dodatkowe.
Utwory „Będziesz panią w moim piekle” i „Gdyby przebaczać mogli wszyscy” zostały pierwotnie nagrane przez grupę Romuald i Roman. Można je usłyszeć na składance Z Archiwum Polskiego Radia, Vol. 5 - Romuald i Roman , a ten drugi w filmie „Trąd” Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego.

Obecnie zespół NURT występuje w składzie:
ALEKSANDER MROŻEK - gitary
KAZIMIERZ MARUT - perkusja
TOMASZ TORTYNA - bas
ROBERT FOKS – wokal

10.02.17 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
NURT „Syn strachu”
miejsca siedzące: 35 zł - przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: [email protected], 40 zł - w punktach sprzedaży i w dniu koncertu
miejsca stojące: 25 zł - przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: [email protected], 30 zł - w punktach sprzedaży i w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: [email protected]

Tickets available on: http://staryklasztor.com.pl/bilety/

(Friday) February 10, 2017

NURT legenda rocka zagra pyt Syn strachu" w Klasztorze!

Sala Gotycka w Starym Klasztorze Purkyniego 1 Wroclaw, Poland

Suggestion of event:

Czesaw piewa & Arte dei Suonat...

Czesaw piewa & Arte dei Suonatori | Bielawa
Miejski Ośrodek Kultury i Szt...

See all information

Suggestion of event:

CAN'T STOP! Especial Red Hot C...

CAN'T STOP! Especial Red Hot Chili Peppers com CASA 30!
Pianos Bar Embaixador

See all information